3 kroki do bezpiecznego miejsca pracy

instalacja-elektryczna

Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest w pewnym stopniu unormowane prawne, szczególnie w przypadku branż opierających się na wysoce niekorzystnych warunkach pracy dla zatrudnionych. O bezpieczeństwo należy jednak dbać także wtedy, gdy nie ma takiego obowiązku – dbając o zmodernizowane instalacje elektryczne, czy inwestując w instalacje alarmowe i montaż monitoringu. Nie można także zapomnieć o instalacji odgromowej – jej rola w nowoczesnym przemyśle jest w zasadzie nieoceniona.

Spis treści

Jak stworzyć bezpieczną i nowoczesną firmę?

Nowoczesna firma powinna być przede wszystkim bezpieczna. Liczy się zarówno ochrona samych pracowników, jak i w pewnym stopniu również mienia firmowego. Niestety nie wszyscy pracodawcy o tym wiedzą, narażając w ten sposób – oczywiście zupełnie nieumyślnie – swoich pracowników na niebezpieczeństwa i zagrożenia. Część z nich da się dość szybko wyeliminować, czy to podwyższając standard zabezpieczeń antywłamaniowych, czy też zwiększając wydajność systemów wentylacji. Inne jednak wymagają pewnego zaangażowania, a tym samym także nakładów finansowych. Dzisiaj skupimy się na opcjach łatwych do wdrożenia, które w bardzo dużym stopniu wpływają na bezpieczeństwo w miejscu pracy, lecz nie powinny nadwyrężyć firmowego budżetu w zbyt dużym stopniu.

Projekt lub modernizacja instalacji elektrycznej

Instalacje elektryczne co pewien czas warto zmodernizować. Można w ten sposób odzyskać ich pełną sprawność, jak i nieco zwiększyć ich wydajność np. poprzez zmianę okablowania czy samych przewodów. Wbrew pozorom wielu przedsiębiorców decyduje się na ten krok nawet pomimo braku większych zagrożeń, raczej jako sposób prewencji i zapobiegania, a nie zbyt późnej reakcji na już powstały problem. Pod pojęciem modernizacji kryje się wieloetapowy proces, podczas którego instalacje elektryczne można dostosować do obecnych standardów, zwiększyć ich trwałość na stałe obciążenie, zredukować liczbę wybijanych bezpieczników czy wymienić skrzynki rozdzielcze w razie takiej potrzeby.

Wysokiej jakości systemy alarmowe i monitoring

Nie bez znaczenia w bezpiecznym przedsiębiorstwie jest także skuteczne zabezpieczenie mienia przed złodziejami. Nieupoważnione wtargnięcia na teren przedsiębiorstwa zdarzają się niestety coraz częściej. W wyniku tych zdarzeń giną cenne przedmioty, elektronarzędzia czy materiały budowlane. Instalacje alarmowe skutecznie ograniczają wartość strat, głównie z uwagi na sygnały akustyczne lub przyjazd grupy interwencyjnej, w przypadku podjęcia z nią współpracy. Zalet systemów alarmowych jest jednak znacznie więcej, poznaj je wszystkie, czytając nasz artykuł. Warto także przemyśleć montaż monitoringu, który to stanowi bezpośrednie rozwinięcie systemu alarmowego, polega bowiem na możliwości prowadzenia stałej obserwacji pomieszczeń i przestrzeni znajdujących się w bezpośrednim zasięgu systemu CCTV. Połączenie instalacji alarmowej z monitoringiem gwarantuje wielokrotnie większe bezpieczeństwo oraz skuteczną ochronę firmowego mienia.

instalacja-odgromowa

Instalacje odgromowe w Twojej firmie

Uderzenie pioruna zdarza się bardzo często i zwykle nie łączy się z niczym przyjemnym. Może spowodować przede wszystkim uszkodzenie wszystkich odbiorników elektrycznych podłączonych do wybranej instalacji elektrycznej objętej nagłym zwiększeniem napięcia. Jeśli w Twojej firmie nie ma instalacji odgromowej, koniecznie przemyśl jej montaż. Koszt jest niewysoki w stosunku do wielu korzyści, które wynikają z jej zastosowania, szczególnie gdy zestawimy ją bezpośrednio z ceną wymiany zniszczonych, uszkodzonych urządzeń elektrycznych. Wszystkiego na temat instalacji odgromowych dowiesz się z jednego z naszych artykułów, w którym precyzyjnie wyjaśniamy to, na czym polega ich działanie, jakie mają zalety i dlaczego warto się na nie zdecydować.

ELKO – wykonujemy instalacje elektryczne

W naszej firmie od lat montujemy zupełnie różne instalacje elektryczne, w tym te proste, jak i te skomplikowane i wysoce zaawansowane, które to stanowiły sprawdzian naszych umiejętności. Realizujemy nasze działania na terenie Lubonia, Mosiny oraz Puszczykowa i wielu innych miast, w tym także Poznania. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia dalszych szczegółów zlecenia już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *