Poznaj 3 najważniejsze zalety monitoringu w firmie

instalacja monitoringu w firmie

Spis treści

Urządzenia monitorujące stale zyskują na popularności. Dzieje się tak nie tylko w przedsiębiorstwach, ale także szkołach, osiedlach lub domach jednorodzinnych. Szczególnie doceniane są przez właścicieli i pracowników dużych obiektów, trudnych do nadzorowania innymi metodami. W niniejszym artykule wyjaśniamy przyczyny rosnącego zainteresowania kontrolą budynków za pomocą kamer. Sprawdź, jakiego typu korzyści możesz oczekiwać, montując monitoring i systemy alarmowe w Twojej firmie w Poznaniu.

Zastanawiasz się nad założeniem monitoringu?

Głównym zadaniem monitoringu wizyjnego jest umożliwienie jednoczesnej obserwacji zdarzeń, które dzieją się w wielu pomieszczeniach, na różnych kondygnacjach. Przesyłane obrazy są najczęściej rejestrowane, przez co w razie potrzeby można je swobodnie odtwarzać. System alarmowy to z kolei zespół połączonych ze sobą urządzeń, mający na celu sygnalizowanie zagrożenia. Główny jego element stanowi centrala, zbierająca informacje z czujników, manipulatorów i obwodów sabotażowych. W dalszej części tekstu prezentujemy kilka głównych zastosowań tego typu urządzeń w przedsiębiorstwach i lokalach handlowych, wraz z oferowanymi korzyściami.

Bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze

Zapewnienie bezpieczeństwa pracowników to jeden z głównych celów instalacji monitoringu i systemów alarmowych w firmie. Zespół kamer pozwala zaobserwować obecność niepożądanych osób na terenie zakładu, czy też agresywne zachowania gości. Instalując go w szatniach lub na parkingu pracowniczym przyczyniasz się także do ochrony ich mienia. Urządzenia monitorujące zwiększają poczucie komfortu i bezpieczeństwa podwładnych, co przekłada się na jakość ich pracy oraz poprawę relacji ze współpracownikami.

Ochroń swoją firmę przed kradzieżą

Utrata sprzętu w wyniku kradzieży to często duży koszt, dotkliwie nadwyrężający firmowy budżet. Skutki włamania szczególnie odczuwają firmy o mniejszej liczbie zatrudnionych bądź też krótkim stażu. Monitoring i systemy alarmowe pozwalają zidentyfikować sprawcę, co zwiększa Twoje szanse na odzyskanie straconego mienia lub (w najgorszym przypadku) kompensację kosztów. Umożliwiają także szybką identyfikację wszelkich podejrzanych zachowań, a uzyskane nagrania stanowią dowód na sali sądowej. Kamery szczególnie sprawdzą się przy wejściach do obiektów biurowych, a także wewnątrz banków i lokali handlowych. Nie zapominaj także o monitoringu na parkingach firmowych. Już sama informacja o stosowaniu nadzoru za pomocą kamer skutecznie zniechęca włamywaczy, a w konsekwencji zwiększa bezpieczeństwo placówki. 

zalety monitoringu

Zwiększ wydajność i efektywność pracy

Obserwacja pracowników za pomocą monitoringu bez wątpienia pomoże wyeliminować wszelkiego rodzaju nadużycia, np. drobne kradzieże lub nieuzasadnione opuszczanie stanowiska pracy. Jeżeli chcesz wykorzystać tę formę kontroli zgodnie z etyką pracy, musisz pamiętać o kilku zasadach:

  • kamery nie mogą nagrywać dźwięku, jak również być zainstalowane w pomieszczeniach, gdzie oczekiwana jest prywatność (np. przebieralnie, toalety),
  • obserwacja powinna być uzasadniona, np. uprzednimi przypadkami zaniedbań w firmie,
  • należy poinformować podwładnych o zakresie monitorowania oraz zachować przepisy o ochronie danych osobowych (RODO).

Nadzór za pomocą monitoringu szczególnie przydaje się w przypadku kontrolowania pracowników zewnętrznych, np. członków firm sprzątających. Niezależnie od tego, kogo obserwujemy, już sama świadomość obecności kamer działa motywująco. Przyczynia się ona do bardziej kulturalnych i przemyślanych zachowań, a także lepszej dyscypliny pracy.

Poznaj ofertę monitoringu w ELKO!

Urządzenia monitorujące i alarmujące w znaczący sposób przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa firmie, a także ochrony jej mienia. Ponadto, nadzór przy pomocy kamer może pozytywnie wpłynąć na wydajność pracy i kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa. Jeżeli powyższe korzyści brzmią dla ciebie przekonująco, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą monitoringu i systemów alarmowych dla firm w Poznaniu i okolicach. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub wypełnienia krótkiego formularza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *