Na rosnącą popularność fotowoltaiki wpływa świadomość ekologiczna oraz chęć oszczędności. Dzięki temu, nawet w miastach wielkości Środy Wielkopolskiej i mniejszych, nasze instalacje cieszą się sporym zainteresowaniem. Marnowanie energii, która pada na dachy domów, budzi w mieszkańcach potrzebę znalezienia sposobu na wykorzystanie promieni słonecznych. Fotowoltaika to umożliwia.

Innowacyjność technologii wywołuje chęć zrozumienia jej działania, dlatego pozwoliliśmy sobie na przybliżenie, w jaki sposób panele instalowane przez nas na Twoim dachu zmienią promienie słoneczne w napięcie do kontaktu.

Jak to działa?

Produkcja prądu przez system fotowoltaiczny przebiega w kilku krokach, które najprościej można rozpisać w następujący sposób:

  1. Na nasłonecznionej powierzchni zainstalowane są panele, popularnie nazywane słonecznymi.
  2. Światło dzienne zostaje zgromadzone w zamontowanych ogniwach fotowoltaicznych.
  3. Energia słońca zostaje przetworzona na stałą energię elektryczną.
  4. Falownik — urządzenie wielkości średniej skrzynki — przekształca powstały w ten sposób prąd stały w przemienny.

Produktem końcowym jest takie samo napięcie jak to znajdujące się w gniazdku na ścianie. To podstawowe informacje na temat procesu przemiany energii słonecznej w elektryczną. Natomiast wiedzę potrzebną do instalacji fotowoltaiki w Twoim domu posiadają i są gotowi wykorzystać dla Ciebie specjaliści z naszej firmy.